U Berounky.info U Berounky info

Cyklobus z Dobřichovic na Hřebeny Výlety

Cyklobus z Dobřichovic na Hřebeny

Od jara do podzimu se můžete nechat vyvézt od Berounky z Dobřichovic na Hřebeny i s vaším kolem.

Cyklobus v roce 2023 funguje od 25.3. do 29.10. V Dobřichovicích odjíždí ze zastávky na parkovišti u nádraží.

Jízdní řád najdete v IDOSu, všech aplikacích a na stránkách PID.

Výlety

První možností je nechat se vyvézt na Černolice a odsud vyrazit po hřebenové cyklostezce 8129. Z ní můžete odbočit a podívat se na Skalku a nad Kytínem projíždí kolem hospody U Dernerů (U Čunčí huby).

Druhou možností je jet cyklobusem až na konečnou do Kytína. Zde je skvělý pivovar a na hřebenovou cyklostezku odsud také můžete vyjet.

Mezi vrcholy Vrážky a Brdo máme ale na hřebeni Brd býv. raketovou základnu protivzdušné obrany, kterou cyklostezka objíždí, a tak pojedete trochu z kopce a do kopce. Je tu také možnost objet ji z rozcestí Na Soudném po červené turistické, ale to je pro cyklisty, kterým nevadí terén a kořeny.

Cyklostezka 8129 opouští hřeben nad Malým Chlumcem a končí v Hostomicích. Zde je také dobrý pivovar, ve kterém ale nevaří, je tu jen tzv. Nalévárna.
Můžete ještě vyjet na Studený vrch, což je nejvyšší vrchol této části Brd - Hřebenů. Nachází se tu rozhledna, který bývá otevřena přes léto i s občerstvením. Víc o vrcholech Hřebenů jsme popsali v tomto článku.
Pokud byste z hřebene sjeli na druhou stranu do Dobříše, tak doporučujeme restauraci Kremelec Vlaška.

Všechny zmiňované body najdete v této mapě. To jak si je pospojujete výletem necháme na vás a na tom, kolik na kole ujedete kilometrů:


26.3. 2022, Lukáš
naposledy aktualizováno 12.10. 2023

Další Výlety